..Yemek tarifleri paylaşım sitesidir. Üye ol, tariflerini paylaş..
Reklamı Kapat

Bardaktaki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
4 oy verildi.
4,75 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle


kişinin defterinde

Bardaktaki Lekeler Nasıl Temizlenir?
16 Ocak 2019 135 defa okundu 0 yorum

Bardakta oluşan lekeler malum hepimizin canını sıkabiliyor. Bardaktaki çay lekesi nasıl çıkar, bardakta oluşan su damlası lekeleri nasıl çıkar diye çözüm arayıp durabiliyoruz. Bu yazımızda sizlere lekeler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bardakta oluşan su lekeleri, çay lekeleri, kireç lekeleri nasıl çıkar diye soracak olursanız. Makinede yıkayacak iseniz makineyi çalıştırmadan önce içine az miktarda çamaşır suyu dökebilirsiniz. Bu işlemi ara sıra uygularsanız makinanıza zarar vermez.

Sıcak suyun içerisine sirke döküp bardaklarınızı ovarak yıkayabilirsiniz. Çok inatçı çıkmayan lekeler varsa diş macunu ile ovmak sonuç verecektir.

Eğer bulaşıkları makinede yıkıyor iseniz yıkama işlemi bittikten yarım saat sonra kapağını açmanız da bu lekelerin oluşmasını engellemiş olacaktır. Makinenin kapağını erken açarsak makinedeki su damlaları süzülmeden açmış oluruz ve leke kalmasına neden olur.

Yine bardaktaki oluşan lekeleri çıkartmak için süngerin üzerine karbonat döküp bardağı bir güzel ovalayın bu yöntemi kahve ve diğer içecek lekeleri içinde uygulayabilirsiniz. Karbonat ile övdükten sonra yıkayın ve lekelerin çıktığını göreceksiniz.

Yine eğer çamaşır suyu kokusundan rahatsızlık duymuyorsanız bir leğenin içine bardakları yerleştirin. Üstlerini örtecek şekilde suyla doldurun ve içine çamaşır suyu koyun. Birkaç saat bekletin ve lekelerin çıktığını bardakların pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz. Daha sonra dilerseniz bardakları sirkeli suda bekletebilirsiniz.

Kendinize hangi uygunsa onu  tercih edebilirsiniz. Hayırlı günler dilerim

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.